Ове године је Конференција „Нове технологије у образовању“ одржана у београдском „Belexpocentru“, од 09.до 11.02.2017.
У друштву од више од 6000 колега који се баве подучавањем уз помоћ технологија, осавремењивању наставног приступа, са предавачима из Белике Британије, Шведске и Србије, са излагачима пројеката размене и сарадње, стиче се утисак да је наше школство, полако али сигурно, све више узима залет за светски просветни корак.
Сале „Space„, „Insert„ и „Alt„су све време биле препуне. У једном тренутку би нас љубазни глас волонтерке подсетио да, оно што не будемо у прилици да испратимо у сали, накнадно одгледамо стримовано.
Много је дивних порука, алата за наставу и поука послато, у сусретима на овој конференцији. О једној од најважнијих особина која нас чини људима, говорио је Николаос Димитријадис. О емпатији. Деци је она врло својствена, али са поласком у школу, она је све мања. Каква је емотивна клима у којој се ради и какво је стање са саосећајношћу у нашим школама? Ово су нека су од питања које је поставио, а како је то изгледало у сали „Space“, погледајте!
Хвала организаторима на пријатним сатима проведеним на сасвим посебан, креативан начин, као и на пратећем уверењу!
Иначе, документ Оквир дигиталних компетенција – Наставник за дигитално доба, је креиран са циљем да подржи наставнике система образовања у Србији у процесу интеграције дигиталних садржаја у свакодневну праксу. Извор: Министарство просвете, наке и технолошког развоја Републике Србије.