Учешће у e-Twinning пројекту „PI Day“

Плакат ученице Марије Младеновић, I₇.

Постер ученице Магдалене Павловић, I₇.

Завршна пројектна активност обележавања Дана броја π, 14.03.2019. дочекана је као предах од честих тромесечних тестова у Првој крагујевачкој гимназији, ових дана. У одељењу I₈, а 15.03.2019. и у I₇ договорен је огледни час. Била је то корелације наставе енглеског језика, физичке културе и математике.

 

Припремљени задаци Математичког изазова.

Ученици су решавали задатке Математичког изазова е-Twinning пројекта „Pi Day“. 
Ради се о одабраним проблемима који прате редовни програм учења и наставе. У оквиру пројекта су две колекције примера примене броја π, једна за ученике основних, (радна Линоит табла за ученике ОШ ), а друга за ученике средњих школа.
(Радна Линоит табла за ученике СШ)

Поздравни стих наставника физичке културе Мирјане Ранковић, у фискултурној сали.

За дисеминацију e-Twinning пројекта о броју π, ученици су представили своје плакате, презентацију о броју π, одговарали на кратка питања из интерактивног квиза, а за задатке Математичког изазова, требало је да пређу полигон у фискултурној сали.
Ово је рад ученице Мине Николић, IVсм.

Марко и Ива, ученици IIIси, креирали су презентацију о историјату броја π.

На путу до задатака требало је успешно прећи полигон.

Распоред ниских греда, великих лопти и низа препрека различитих висина до струњача са шест задатака, организовала је колегиница, наставник физичке културе, Мирјана Ранковић. Сваки од тимова разматрао је задатке са текстом на енглеском, у сарадњи са колегиницом, наставником енглеског језика, Драганом Прокић.

Активности три предмета у току једног часа.

Вежбе на полигону, пре решавања задатака.

Један од тимова је решио све постављено. Следи евиденција добрих резултата.

Замислите решавање математичких задатака на гимнастичким струњачама, уместо рада у учионици, отвореност тимова за сарадњу, али и бодрења чланова истог тима да одраде свих 6 задатака, све задато! Текстове задатака је колегиница која одељењу предаје енглески језик, Драгана Прокић, припремила тако да је потребна сарадња у  тиму да би се превео текст, да поблемска ситуација есејског задатка буде јаснија.
Присутни наставници су коментарисали присуство подстицајне средине у којој се дешава учење. На крају су решења могли проверити интерактивно!
Порука овога часа ученицима била је, да не забораве, да их не занесе време дигиталног окружења, дугих мировања за рачунарима на будућем послу, већ да свесно поставе повремено циљ да наредни задатак буде решен пролазом кроз полигон. Да негују здраве стилове живљења,  буду у покрету, одговорнo и свеснo.

Следећи чланак
Постави коментар

1 коментар

  1. Активности ученика у eTwinning заједници школске 2018/19. године | Матема моменти

Оставите одговор

Попуните детаље испод или притисните на иконицу да бисте се пријавили:

WordPress.com лого

Коментаришете користећи свој WordPress.com налог. Одјави се /  Промени )

Фејсбукова фотографија

Коментаришете користећи свој Facebook налог. Одјави се /  Промени )

Повезивање са %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: