Приближава се крају још једна, по много чему, јединствена школска година. Међу необичним часовима било је и оних са додатном димензијом међународне сарадње, какву у оквиру прихваћених пројеката e-Twinning платформе остварују заинтересовани ученици и наставници. Ради се о активностима у одељењима IIси, IIIсм и IV разреда природно математичког смера Прве крагујевачке гимназије у редовној настави и одељењу I разреда, на школској манифестацији Фестивал науке. За активности којима су учествовали у развоју пројекта „MATH COACHING“, 07. августа 2018. године смо са eTwinning-a добили признање, Националну ознаку квалитета. Све честитке, нашим вредним ученицима!
Math Coaching was created to improve math classes in schools. It involves workshops for pupils which will help pupils to start to love math and to be less afraid of it. This workshops helps pupils connect, work together, improve inclusive education, honour every pupils personality and include their own interests, talents and virtues.
На издвојеном TwinSpaces простору портала, резервисаном за прегледно планиране радионице аутора пројекта MATH COACHING, Мирјане Кокерић, из Смедерева, и Фахире Цевро, из Зенице, БиХ, наши ученици су присутни у више активности. Оне се односе на мапе ума о знаку решења квадратне једначине и условима примене Лопиталовог правила. Размењени су електронски материјали креативних лекција, нпр. Логаритам задатог броја, или видео лекције, као што је Хорнерова шема…
Ученици су учествовали у постављању циљева у учењу, креирању наставних средстава од пластике и хамера, а на тему интересантних површина и запремина креирани су задаци за млађе ученике, учеснике пројекта, и резултати приказани сликом. Дан ирационалног броја пи обележен је интерактивним квизом о особинама броја.
Једна од радионица се односила на развијање дигиталних вештина и знања о безбедности на интернету Радило се на колективној презентацији, као и на интерактивном речнику термина „Интернет и ми“ у оквиру онлајн недеље.
На тему „Фрактали у математици“, своје интересантне закључке и приказе, ученици су појавили у оквиру радне и финалне верзије презентације о микро и макро плану фрактала, а ова је као завршни рад, у оквиру манифестације „Мај месец математике“ представљена на изложби у Панчеву, 16.-21.05.2018. у M_ART пројекту.
E-Twinning пружа занимљиве могућности сарадње и размене идеја о наставним методама и облицима рада. Поред нових сазнајних искустава, нарочито је зачајно то што је за ученике време проведено уз технологије, проведено у служби учења.